czwartek, 10 lutego 2011

Stół modułowy - część 1.

Kilka dni temu podjąłem wreszcie decyzję o zrobieniu pierwszego stołu modułowego. Nie jest to prosty projekt i wymaga dużego nakładu czasu, pracy i pieniędzy, ale przyjemność płynąca z gry na ukończonym stole powinna wynagrodzić cały trud. A oto wstępny szkic projektu (oczywiście to tylko zarys, niewykluczone że w trakcie realizacji pewne rzeczy ulegną zmianie):


Stół będzie się składał z 6 elementów o wymiarach 60cm x 60cm, po złożeniu da nam to stół o wymiarach 180cm x 120cm. Na szkicu widać rozrysowany wstępny układ dróg i rzeki. Ich układ umożliwi zestawienie modułów na kilka sposobów. Opcji nie będzie zbyt wiele, ale wystarczająco dużo, żeby gracze nie odczuli monotonii gry ciągle na tym samym układzie. Stół nie będzie też stanowił jednej, zwartej całości. Jego stałą częścią będą tylko wspomniane drogi i rzeka. Reszta makiet będzie nadal dostawiana. Prawdopodobnie w przyszłości powstaną też dodatkowe moduły w celu zwiększenia opcji ustawienia stołu.

Poniżej przedstawiam zdjęcia projektu, który mnie zainspirował. Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć podobny efekt.To tyle na początek w tym temacie. Trzymajcie kciuki. :)

1 komentarz:

  1. Życzę wytrwałości, czasu, pomysłów i pieniędzy. Ja zbieram materiały na swój stół, a że ma to być fragment Warszawy 1944 kolekcjonuje na początku kamienice. Powodzenia !

    OdpowiedzUsuń