piątek, 7 stycznia 2011

Zvezda - PzKpfw III G, T-34/76 i T-26

Dzisiaj dotarły do mnie pozostałe modele Zvezdy w skali 1/100, które obecnie są dostępne na rynku. A są to: PzKpfw III G, T-34/76 i T-26.
Wszystkie zapakowane są w takie same pudełeczka jak poprzedni model - PzKpfw II.

Sowieckie pojazdy składają się z 5 elementów. Pz III stanowi wyjątek, jest nieco bardziej skomplikowany, ponieważ składa się z 9 elementów. :)Czołgi pod względem jakości są identyczne z Pz II. Modele T-34 i Pz III mają jedynie więcej nadlewek, ale nadal jest ich mało. Fatalnie natomiast przemyślano sposób odlewania gąsienic w Pz III. Plastik jest wtryskiwany w 10 miejscach, przez co trzeba się przy nich sporo napracować nożykiem, żeby wszystko ładnie wyciąć. Model Pz III sprawia też niewielkie problemy przy składaniu. Boczne elementy wanny kadłuba mają zbyt grube bolce w stosunku do otworów w kadłubie. Chyba trzeba będzie odciąć bolce, żeby dobrze spasować te elementy. Poza tym nie ma się do czego przyczepić. No i ta cena... :)

A tak wygląda rodzinka w komplecie.

3 komentarze:

  1. Bolców w bokach wanny Pz III obciąć nie można, bo do nich przyklejone są górne koła nośne gąsienic. Też się męczyłem z wciśnięciem tych elementów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałem na myśli bolce przy elementach montowanych do boków wanny. Te, które wchodzą w podłogę wanny. Przynajmniej w moim modelu to one sprawiały problem.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mówimy o tych samych bolcach, u mnie też był z tym problem. A jak już zaczniesz zakładać gąski, to zobaczysz, że przykleja się je również do tych bolców, które mają wystawać z boków sklejonej już wanny. Życzę powodzenia - u mnie szpary od spodu lekkie pozostały, ale olałem to, bo i tak zakryję te miejsca imitacją błota.

    OdpowiedzUsuń