środa, 29 grudnia 2010

Zvezda - PzKpfw II

Dziś dotarły do mnie pierwsze zestawy Zvezdy w skali 1/100 - PzKpfw II.


Model zapakowany jest w niewielkie, kartonowe pudełko, które zawiera jedną wypraskę, kartę do gry Art of Tactic (do której dedykowany jest model) i instrukcję złożenia czołgu.


Model składa się z 5 elementów (dolnej i górnej części kadłuba, dwóch gąsienic z wózkami jezdnymi oraz wieży), więc jego złożenie jest bardzo proste i nie wymaga kleju. Model odlany jest z twardego plastiku. Niestety jest on bardzo gładki i może nie trzymać farby. Konieczne będzie położenie 2-3 cienkich warstw podkładu.

Części praktycznie nie mają nadlewek, niewielkie znalazłem jedynie na gąsienicach. Poziom szczegółowości jest więcej niż zadowalający. Najbardziej szczegółowe są gąsienice wraz z układem jezdnym. Pozostałe elementy również posiadają wiele detali takich jak włazy, klapy czy nawet wyposażenie załogi takie jak szpadel czy nożyce do cięcia drutu. Bardzo delikatnym elementem są cieniutkie lufy, łatwo można je złamać.


Zvezda wyprodukowała świetny model, będący idealną alternatywą dla graczy Flames of War. Cena tego modelu (8,50zł) powala Battlefront'owe modele Pz II (z ich ceną 36zł) na kolana. Model Zvezdy może ustępować modelom Battlefront'u poziomem szczegółowości, ale dla gracza nie jest to czynnik najważniejszy. W tym przypadku to cena jest najistotniejsza. Obecnie na rynku,  oprócz PzKpfw II, są już dostępne modele PzKpfw III oraz sowieckie T-26 i T-34/76. Ciekawe jaka będzie reakcja Battlefront'u na pojawienie się tak poważnej konkurencji...

3 komentarze:

  1. Pewnie nie będzie żadnej reakcji Battlefrontu na to. Mogli by zrobić jeszcze czołgi na które jest największy popyt, czyli Shermany, T34, Panzer IV i tygryski. Nahapali by się dużo kasy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Brak reakcji jest bardzo prawdopodobny, ale pewnie wtedy odczują to ich portfele. Choć z drugiej strony, jeśli te modele nie zyskają popularności na zachodzie, to Battlefront nie zwróci nawet na nie uwagi... T34 Zvezda już wypuściła, ale w wersji z działem 76mm. Ja natomiast czekam na T34/85, a te niedługo wyda Plastic Soldier Company, też w atrakcyjnej cenie (premiera 15 stycznia 2011, cena 18,50Ł za 5 sztuk). Zvezda wypuści jeszcze prawdopodobnie właśnie Tygrysy i KW 2, ale tę informację na razie należy traktować jako plotkę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Raczej na 100% ta gra Art of Tactic jest po to, żeby nikt nie pomyślał że robią konkurencję dla Battlefrontu. Ta skala nie bardzo odpowiada modelarstwie.

    OdpowiedzUsuń